Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 29.10.2017 17:18:41

PRAGA RN  CAS 16

V roce 2009 obdržel náš sbor torzo tohoto automobilu za odvoz s úmyslem renovace a přidání do naší sbírky historické techniky. V prosinci téhož roku proběhla kompletní demontáž automobilu a postupné opískování jednotlivých dílů.

V měsících leden a únor 2010 jsme nastříkali a opět smontovali celý podvozek automobilu. Nyní se budeme soustředit na renovaci nádrže na vodu a celkové nástavby. Současně probíhá postupné kompletování motoru, ve které nás brzdí hlavně její finanční náročnost.

V době od března do srpna 2010 jsme rozřezali, kompletně opískovali a nastříkali cisternovou nádrž. Nástavba se usadila na podvozek a začaly práce spojené s jejím dostrojením. Nyní probíhá dostrojení nástavby a také začaly práce na renovaci výdřevy kabiny.

V první polovině roku 2011 jsme pokročili v práci na nástavbě vozidla a konečně se nám podařilo zkompletovat motor a čerpadlo. V červenci 2011 jsme motor i čerpadlo usadili do podvozku vozidla.

Začátkem roku 2012 jsme dostali kabinu po rekonstrukci výdřevy a začali jsme pracovat na její
kompletaci a napasování na podvozek.

Během léta 2012 jsme usadili kabinu na podvozek a pokračovali v její kompletaci.

Na podzim 2012 se nám podařilo interiér kabiny téměř celý dostrojit.

Na přelomu roku 2012 a 2013 jsme se pustili do rozvodů elektroinstalace a po předběžném zapojení začaly první pokusy o nastartovaní.